چگونه هزینه نگهداری و تعمیرات را کاهش دهیم

divider
نگهداری و تعمیرات
  • نحوه پیگیری و مدیریت هزینه های نگهداری و تعمیرات شما:

هزینه های بالای نگهداری و تعمیرات دارایی های فیزیکی می تواند برای موفقیت در تجارت مضر باشد چون باعث افزایش هزینه های عملیاتی و کاهش حاشیه سود شما می شود. با این وجود، بدون تجهیزات مناسب نمی توانید تجارت کنید.

تنها راه حل این است که بفهمید چگونه می توانید هزینه های نگهداری را برآورد کنید.

برای انجام این کار، شما نیاز به بینشی عمیق در مورد فعالیت های نگهداری خود دارید. باید بدانید کدام اقدامات و دارایی ها بیشترین هزینه را متحمل می شوند و چرا؟ چگونه می توان هزینه نگهداری را در سطح کل سازمان و همچنین در سطح یک دارایی واحد ردیابی کرد؟

  • درک هزینه های نگهداری و تعمیرات

هزینه نگهداری نشان دهنده تمام هزینه هایی است که نتیجه تلاش شما برای نگه داشتن دارایی های فیزیکی در شرایط کار مطلوب است. فرقی نمی کند که این دارایی یک ماشین باشد، یک ملک اجاره ای یا یک ژنراتور، اگر به نگهداری و تعمیرات منظم نیاز دارد، هزینه های نگهداری را متحمل می شود.

تولید، حمل و نقل هوایی و ساخت و ساز، در میان بسیاری دیگر از صنایع سنگین انگیزه بسیار قوی برای کنترل بودجه نگهداری خود دارند. پیگیری هزینه های نگهداری یکی از روش هایی است که آنها برای ارزیابی اثربخشی بخشهای نگهداری مربوطه خود استفاده می کنند. از این نظر، هزینه نگهداری اغلب به عنوان KPI نگهداری(شاخص کلیدی عملکرد) در نظر گرفته می شود.

  • روش صحیح برای فکر کردن در مورد هزینه نگهداری و تعمیرات

بسیاری از صاحبان مشاغل در زمینه تعمیرات و نگهداری ذهنیت غلطی دارند. آنها فقط به عنوان مرکز هزینه(عملیاتی که مستقیماً به سود اضافه نمی شود) درباره آن فکر می کنند. این باعث می شود مدیران و مسئولین نگهداری و تعمیر به طور مداوم تحت فشار قرار بگیرند تا هزینه های نگهداری و تعمیرات کل را کاهش دهند، حتی اگر این امر به نفع سازمان آنها نباشد.

روش صحیح اندیشیدن درباره نگهداری مانند سرمایه گذاری است. با انجام کارهای نگهداری، ضرر نمی کنید، بلکه برای تجهیزات خود سرمایه گذاری می کنید. شما هزینه می کنید تا عملکرد و عمر مفید دارایی های خود را افزایش و تعداد تأخیرهای تولید را در ماه ها و سال های آینده کاهش دهید

متخصصان نت همیشه باید در محدوده بودجه خود کار کنند. برای اینکه فرصتی برای مدیریت موفقیت آمیز هزینه های نگهداری داشته باشند، باید بدانند که چه عواملی در هزینه های نگهداری آنها نقش دارد.

  • در محاسبه کل هزینه نگهداری چه مواردی لحاظ شده است؟

هزینه واقعی یک دارایی فقط قیمت خرید آن نیست. وقتی سازمانی در حال خرید قطعه جدیدی است، باید هزینه های نگهداری و تعمیرات آن را نیز در نظر بگیرد. میانگین هزینه ​​نگهداری مداوم می تواند نسبت به عوامل زیر متفاوت باشد

این نوع تصمیمات بودجه بندی، اغلب به عهده مدیران و مسئولین نگهداری و تعمیرات است، به شرطی که از بودجه تعیین شده نگهداری و تعمیر عبور نکنند. در پایان سال، صاحبان مشاغل اغلب فقط علاقه مند به بررسی کل هزینه ها هستند که به عنوان کل هزینه های MRO(نگهداری، تعمیر، عملیات) در ترازنامه نشان داده می شود.

هزینه MRO را می توان به هزینه های نیروی کار، قطعات و مواد یدکی، هزینه های انرژی تقسیم کرد. ردیابی موثر هزینه ها برای هر یک از این موارد کلید کاهش هزینه های نگهداری در آینده است.

کاهش هزینه نگهداری و تعمیرات
  • بعضی اوقات برای صرفه جویی در هزینه باید هزینه کنید!

سرمایه گذاری در نگهداری و تعمیرات اغلب هوشمندانه ترین راه حل طولانی مدتی است که می توانید انجام دهید.

خرید یک ماشین جدید منطقی تر از تعمیر مداوم دارایی قدیمی است که به پایان عمر خود نزدیک شده است. خرید قطعات و مواد اصلی می تواند باعث افزایش طول عمر دارایی و کاهش تعداد تعمیرات اضطراری شود. سرمایه گذاری در CMMS می تواند به روش های مختلفی در هزینه های شما صرفه جویی کند. هزینه کردن برای آموزش تعمیرکاران و متصدیان نگهداری و تعمیرات می تواند هنگام کار با تجهیزات گران قیمت بسیار مقرون به صرفه باشد.

امیدواریم که این مقاله ایده خوبی در مورد نحوه کنترل هزینه های نگهداری به شما ارائه دهد. اگر فکر می کنید مورد مهمی را از قلم انداخته ایم، نظرات خود را با ما به اشتراک گذارید.

31 5/ 4.5