اهمیت طراحی سایت

divider
طراحی سایت

شاید صاحب یک کسب و کار سنتی باشید و تا به امروز نیاز به داشتن یک وب سایت را حس نکرده باشید و هیچ اقدامی برای به روز کردن کسب و کار خود انجام نداده باشید. باید این را بدانید که فرصت های شغلی زیادی را از دست داده اید چرا که در عصر امروز داشتن یک وب سایت برای هر کسب وکاری لازم و ضروری است. یک وب سایت به شما کمک می کند تا کسب و کار خود را به صورت آنلاین انجام دهید. شاید اولین سوالی که ذهن شما را به خود مشغول کرده است این باشد که چرا داشتن یک وب‌ سایت به این اندازه اهمیت دارد؟

امروزه هر فردی که قصد استفاده از یک خدمت مشخص و یا خرید محصول خاصی را دارد یا به طور دقیق تر، 93% از افراد در ابتدا جستجوی خود را از اینترنت به ویژه سایت Google آغاز می‌کنند. این به این معنی است که اگر شما سایت نداشته باشید، 93% از مشتریان بازار خود را از دست داده و فقط به 7% از آن ها می توانید خدمات ارائه دهید!

طراحی سایت در دنیای امروز شاید بیشتر یک نیاز باشد تا یک هدف، در ادامه به تعدادی از دلایل آن اشاره می کنیم:

  1. اقتصادی بودن طراحی سایت

داشتن وب ‌سایت دارای سه مؤلفه کلی انتخاب و خرید هاست، ثبت دامنه و طراحی سایت است. خرید هاست و دامنه هزینه بسیار زیادی نداشته و شاید عمده هزینه‌ باید برای طراحی سایت پرداخته شود. اما باید توجه داشت که این هزینه فقط یک ‌بار پرداخته می‌شود و تا سال‌ ها هیچ نیازی به پرداخت هزینه دوباره نیست. در بعضی موارد شاید بعد از گذشت چند سال، سایت نیاز به طراحی مجدد داشت که نیز هزینه‌ ای کمتر از طراحی اولیه سایت دارد. پس می‌توان گفت با پرداخت یک هزینه اولیه می‌توان صاحب سایتی شد که باعث پیشرفت کسب و کارها می شود و سال‌ ها مشتریان را به سمت خود جذب می کند و باعث درآمدزایی خواهد شد که قطعا هزینه پرداخت شده بابت طراحی وب‌ سایت در مدت زمان بسیار کمی با سود بالای افزایش مشتری و فروش به صاحبان کسب ‌وکار باز می‌گردد.

  1. دسترسی شبانه‌روزی

یک وب‌سایت در حقیقت یک فروشگاه و یا یک شرکت شبانه روزی است که مشتریان در هر ساعت از روز می‌توانند با مراجعه به آن از خدمات و محصولات مطلع شوند و اقدام به خرید نمایند.

  1. بدون محدودیت جغرافیایی

فرض کنید یک فروشگاه و یا شرکتی در یک شهر واقع شده باشد، قطعا مشتریان در سایر شهر ها نه تنها از وجود آن مطلع نمی‌شوند بلکه امکان مشاهده خدمات و محصولات و خرید آنها را نخواهند داشت. اما در یک شرکت یا فروشگاه اینترنتی محدودیت جغرافیایی معنایی ندارد. یعنی هر شخصی از هر کجای دنیا می‌تواند از طریق وب‌ سایت اطلاعات کامل درمورد شرکت مورد نظر خود کسب کند و یا محصول مورد نیازش را مشاهده و سفارش خود را ثبت و پرداخت کند و همچنین آن را به راحتی و در سریع ترین زمان ممکن از طریق خدمات پست دریافت کند.

اهمیت طراحی سایت
  1. پایگاه داده قدرتمند

از دیگر دلایل اهمیت طراحی سایت ایجاد پایگاه داده قدرتمند برای تمامی اطلاعات کسب و کار شما است. شما می توانید یک مجموعه همیشگی و کامل از محصولات، سرویس ها و خدمات خود در زمینه کاریتان ایجاد، مدیریت، به روز رسانی و یا حذف نمایید.

  1. بازاریابی آسان

همانطور که به آن اشاره کردیم یکی از مزیت های فوق العاده طراحی سایت، این است که وقتی شما یک بار روی آن سرمایه گذاری می کنید تا ابد برای شما باقی خواهد ماند و می توانید از آن استفاده کنید. کدام روش بازاریابی را می شناسید که با یک بار اقدام، همیشه باقی بماند و برای شما سودآور باشد؟ زمانی که شما روی روش های دیگر بازاریابی مانند آگهی روزنامه، مجله، رسانه‌ های جمعی مانند تلویزیون و رادیو، بیلبورد و… سرمایه گذاری میکنید با یک بار هزینه، یک نتیجه معین دریافت می کنید و پس از زمانی مشخص، تمام می شود و اگر نتیجه مطلوبی دریافت نکنید، هزینه زیادی پرداخته اید که بر نخواهد گشت! به عبارت دیگر، نرخ بازگشت سرمایه شما منفی بوده و شرکت متحمل ضرر شده است! به همین دلیل است که تبلیغات در دنیای مجازی بسیار پر بازده، راحت‌تر و سریع‌تر از دنیای واقعی خواهد بود.

ما در راژان از مراحل ابتدایی طراحی وب سایت در کنار شما هستیم تا سایتی زیبا و کاربرپسند داشته باشید. برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

22 5/ 4.8