تبلت صنعتی

divider
Industrial tablet

تعریف تبلت صنعتی مدل LIAA

divider

این تبلت صنعتی به صورت تلفیقی از تبلت و رایانه است که دارای امکان دسترسی به درگاه های رایانه ای و قابلیت اجرای آخرین نگارش از سیستم عامل اندروید می باشد.

 • مزایای LIAA :

 • سرعت پردازش متناسب با نیاز

 • مصرف بسیار پایین توان

 • قیمت کم در مقایسه با محصولات مشابه

 • قابلیت اطمینان بالا

 • حجم و وزن کم در مقایسه با رایانه های معمول

 • سادگی در استفاده از محصول

 • دسترسی بسیار ساده به امکانات جانبی

 • قابلیت توسعه به صورت کاملا دلخواه و بدون محدودیت

 • ساخته و طراحی شده در داخل کشور

 • در دسترس بودن کلیه منابع و نقشه های مداری

 • امکان ایجاد هرگونه تغییر

 • پیش بینی توسعه های آتی و امکان پیاده سازی آن روی برد

 • کاربرد های تبلت صنعتی:

1) سامانه مسیریابی (AVL)

بسیاری از سامانه های مسیریابی صرفا به منظور تعیین موقعیت مکانی مورد استفاده قرار می گیرند که با استفاده از یک دستگاه GPS معمولی این هدف قابل دستیابی می باشد اما برخی دیگر از سامانه ها علاوه بر مسیر یابی، نقش راهبری و تعیین مسیر حرکتی متحرک را هم بر عهده دارند. این گونه سامانه ها معمولا به یک نمایشگر جهت نمایش نقشه و موقعیت مکانی متحرک و همچنین مسیر حرکت آن مجهز می باشند. با توجه به قابلیت های این رایانه تک بردی می توان از آن به راحتی به عنوان یک دستگاه AVL بهره برد.

2) سامانه کنترل هوشمند خودرو

سامانه هوشمند خودرویی علاوه بر مسیریابی می تواند بسیاری از آپشن ها و امکانات خودروها از جمله سیستم ناوبری اتوماتیک، سیستم های صوتی و تصویری، سیستم امنیتی، سیستم های گزارش دهی و مدیریت عملکردی و غیره را بر عهده بگیرد.

تبلت صنعتی LIAA دارای این قابلیت است که به عنوان این سامانه در خودروها، وسایل نقلیه عمومی(به منظور محاسبه هزینه های جابجایی و نقل و انتقال مسافر و یا بار)، امر بازاریابی و حمل و توزیع محصولات قابل فروش توسط تولیدکنندگان(علاوه بر کوتاه نمودن مسیرهای توزیع، می تواند به سرویس دهی بهتر به مشتریان کمک شایانی نماید) مورد استفاده قرار گیرد.

3) خانه هوشمند یا smart home

خانه هوشمند یا smart home به ساختمانی گفته می شود که کلیه اجزای آن(اجزای کنترلی و قابل کنترل) به نحوی به یکدیگر مرتبط می باشند و قابلیت مدیریت شوندگی یا مدیریت کنندگی در آنها وجود دارد. این ارتباط به واسطه پروتکل های سیمی و یا بی سیم قابل پیاده سازی می باشد. با اجرای ساختمان هوشمند می توان در مصرف انرژی و همچنین مدیریت صحیح هزینه ها صرفه جویی های قابل توجهی انجام داد.

با پیاده سازی خانه هوشمند می توان سیستم حرارتی و برودتی، سیستم تامین روشنایی(کنترل چراغ ها و پرده ها)، سیستم امنیتی و مدیریتی(درب اتوماتیک، دوربین های مداربسته و دزدگیر و…)، سیستم اعلام و اطفاء حریق، سیستم آبرسانی و آبیاری و بسیاری از سیستم های دیگر را از راه دور و یا به صورت اتوماتیک تحت مدیریت قرار داد. این تبلت صنعتی به راحتی قابلیت تبدیل شدن به هسته مرکزی و واحد پردازش و تصمیم گیری سیستم خانه های هوشمند  را دارا می باشد.

smart home
4) هوشمندسازی تجهیزات صنعتی

با توجه به استفاده از قطعات و تجهیزات صنعتی در رایانه تک بردی LIAA از این دستگاه می توان در هوشمند سازی و اتوماسیون سیستم های صنعتی بهره برد. به عنوان مثال می توان از این دستگاه در مدیریت، برنامه ریزی و حفاظت تابلوهای چاه های کشاورزی یا موتورخانه ها و ژنراتورخانه ها، کنترل و مدیریت مدار فرمان و کنترل تابلوهای سیستم توزیع برق و همچنین تابلوهای برق صنعتی، جایگزینی برای رایانه های استفاده شده در دستگاه های CNC استفاده نمود.

در تبلت صنعتی LIAA بسیاری از قطعات عمده به صورت ماژولار نصب شده اند که بنابر نیاز می توان آنها را حذف و یا اضافه نمود.

5) استفاده به عنوان HMI

رابط انسان و ماشین یا همانhuman-machine interface)HMI) به منظور مانیتورینگ و مشاهده پارامترهای دستگاه های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد.

با توجه به اینکه این دستگاه می تواند سیستم عامل های مختلفی را پشتیبانی کند لذا می توان امنیت آن را با استفاده از سیستم عامل های امن تضمین نمود و از آن در سیستم های صنعتی و به منظور کنترل و مانیتورینگ استفاده کرد.

logo defualt2X

آماده صحبت کردن هستید؟

اگر ایده ای در ذهن دارید ما را در کنار خود ببینید.